Tartalomjegyzék    |   Kiállítás    |   Tanulmányok    |   Képek    |   Névjegy
 

 


<< Vissza     Tovább >>

Főiskolánk a jelen, 1920/21. tanév végével 50 éves fennállását - régi tradíciójához híven - épp oly csöndben ülte meg, amint ezen intézetnek az 1871. év őszén történt megnyitása is zajtalan volt

Habár ezen, a maga nemében páratlan intézet csöndes és becsületes, félszázados működését hazánkban csak ritkán és kevesen tudták kellően méltányolni, annál nagyobb elismerést aratott a volt Mintrajziskola és Rajztanárképző az 1873-iki bécsi világkiállítástól kezdve, bezárólag - már mint Képzőművészeti Főiskola - az 1912. évi drezdai nemzetközi kongresszussal kapcsolatosan rendezett rajzpedagógiai kiállításig, a külföldön mindenütt ott, ahol a nemzetközi versenyzésben az ifjúság szolid, sokoldalú, alapos felkészültségről tanuskodó munkáival részt vett Ezért szerény, de jóleső megelégedéssel és a Gondviselés iránt mélyen érzett hálával, visszapillantva a küzdelmes szép múltra, egyszersmind Főiskolánk újabb korszakának kezdete küszöbén, azon forró óhajomnak adok kifejezést, hogy ezen kulturális intézmény további áldásos működését - az eddiginél kedvezőbb anyagi viszonyok közt - szeretett hazánk javára, évról-évre fokozhassa, sikereit gyarapítsa, s íly irányú törekvését semmi sem gátolja,"

Várdai Szilárd, 1921

1. A budapesti M. Kir. Orsz. Mintarajztanoda és Rajz- tanárképezde Sugárúti homlokrajza. Tervezte és rajzolta Rauscher Lajos intézeti r. tanár. Klösz Gy[örgy] fénynyomata Budapesten. In A Magyar Kir. Országos Mintarajztanoda és Rajztanárképezde czélja, szervezete és tantervének rövid vázlata. (A rajztanárvizsgálati szabályzat kivonatával.) A székesfehérvári 1879. orsz. közkiállítás alkalmából közli Keleti Gusztáv. Franklin- Társulat nyomdája, Budapest, 1879, o. n.


<< Vissza     Tovább >>

 

    Közreadja a Magyar Képzőművészeti Egyetem, 2004