bezárás

Pro Scientia Aranyérem és Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesültek 2013

2013. június 27. 15.41.48

Ma döntött a Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság a 2013-as pályázatokról. A Bizottság elnöke Spät András akadémikus, társelnöke Szendrő Péter egyetemi tanár, az OTDT elnöke, tagja Csirik János egyetemi tanár és Taxner Ernő professor emeritus, titkára Cziráki Szabina, az OTDT titkára volt. Összesen 45 hallgató részesült Pro Scientia Aranyéremben, 2 hallgató Pro Arte Aranyéremben.
A Pro Scientia kitüntetettek részére 5 különdíjat ajánlott fel a a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, 5 különdíjat a Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetügyért Felelős Államtitkára, illetve különdíjat ajánlott fel a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala is.
Ezzel párhuzamosan elbírálásra kerültek a Mestertanár Aranyérem jelöltek is. Mestertanár Aranyérmet kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkáért adományoz az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
A Pro Scientia Aranyérem és a különdíjak, valamint a Mestertanár Aranyérmek átadására 2013. november 18-án kerül sor hagyományosan a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében.
A Pro Scientia Aranyérem pályázat díjazottjainak névsora, a különdíjasok névsora és a Mestertanár Aranyérmesek névsora itt olvasható.
(A 2013-ban Mestertanár Aranyéremet elnyert oktatók névsora még nem teljes, az OTDT Elnöksége további 5 Aranyérmet fog még kiosztani saját hatáskörben.)

Pro Scientia Aranyéremmel kitüntetett hallgatók:

Bajusz Dávid - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Debreceni Egyetem)

Balázs Bálint - Informatika Tudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Balogh Attila - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Baranyai Tamás - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Batki Júlia - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Béki Orsolya - Társadalomtudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Cseh Dávid - Műszaki Tudományi Szekció
(Miskolci Egyetem)

Dénes Kálmán - Agrártudományi Szekció
(Budapesti Corvinus Egyetem)

Durkó Emília - Közgazdaságtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Ékes Szeverin Kristóf - Közgazdaságtudományi Szekció
(Nyugat-magyarországi Egyetem)

Farkas Alexandra - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Fodor János - Humán Tudományi Szekció
(Babeş-Bolyai Tudományegyetem)

Guszejnov Dávid - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Hadházi Ádám - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Debreceni Egyetem)

Huszthy Bálint - Humán Tudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Ilkó Krisztina - Humán Tudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Juhász Ágnes Orsolya - Had- és Rendészettudományi Szekció
(Nemzeti Közszolgálati Egyetem)

Kálmán Sára - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Kató Szabolcs Ferencz - Társadalomtudományi Szekció
(Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet)

Király Anett - Műszaki Tudományi Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Kómár Anna - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

László Balázs - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Molnár Szandra - Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
(Nyugat-magyarországi Egyetem)

Nemes Gergő - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Németh Anikó - Közgazdaságtudományi Szekció
(Pannon Egyetem)

Németh Balázs Tamás - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Semmelweis Egyetem)

Németh Luca Anna - Humán Tudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Németh Zsolt - Informatika Tudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Pálfi Xénia - Biológia Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Papp Olga - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Pósch Krisztián - Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Reguly Ágoston - Közgazdaságtudományi Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Rónai Orsolya - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Miskolci Egyetem)

Safranyik Ferenc - Agrártudományi Szekció
(Szent István Egyetem)

Schuth Gábor - Testnevelés- és Sporttudományi Szekció
(Semmelweis Egyetem)

Szabó Tibor - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Szabolcsik Andrea - Műszaki Tudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Takács Zoltán - Biológia Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Taller Dénes László - Agrártudományi Szekció
(Budapesti Corvinus Egyetem)

Tóth Bálint - Agrártudományi Szekció
(Szent István Egyetem)

Tóth Gábor - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Tőzsér Tamás János - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Tuboly Ádám - Társadalomtudományi Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Vass Máté - Biológia Szekció
(Pannon Egyetem)

Vincze János - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Pro Arte Aranyéremmel kitüntetett hallgatók:

Farkas Gergő Tamás - Művészeti és Művészettudományi Szekció
(Magyar Képzőművészeti Egyetem)

Gottlieb Réka - Művészeti és Művészettudományi Szekció
(Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola)

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Különdíjában részesült hallgatók:

Fodor János - Humán Tudományi Szekció
(Babeş-Bolyai Tudományegyetem)

Juhász Ágnes Orsolya - Had- és Rendészettudományi Szekció
(Nemzeti Közszolgálati Egyetem)

Kató Szabolcs Ferencz - Társadalomtudományi Szekció
(Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet)

Papp Olga - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Tőzsér Tamás János - Állam - és Jogtudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Vidékfejlesztési Minisztérium, Környezetügyért Felelős Államtitkárság Különdíjában részesült hallgatók:

Bajusz Dávid - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Debreceni Egyetem)

Durkó Emília - Közgazdaságtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Farkas Alexandra - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Szabolcsik Andrea - Műszaki Tudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Tóth Bálint - Agrártudományi Szekció
(Szent István Egyetem)

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának Különdíjában részesült hallgatók:

Balázs Bálint - Informatika Tudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült oktatók 2013

Dr. Balla Csaba tanszékvezető egyetemi docens - Agrártudományi Szekció
(Budapest Corvinus Egyetem)

Dr. Sárvári Mihály egyetemi tanár, mezőgazdaságtudomány kandidátusa - Agrártudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Pedrye Andrzej tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora, mezőgazdasási tudomány kandidátusa - Agrártudományi Szekció
(Budapesti Corvinus Egyetem)

Dr. Palkovics László tanszékvezető egyetemi tanár, rektorhelyettes, az MTA doktora - Agrártudományi Szekció
(Budapesti Corvinus Egyetem)

Dr. Csécsy György tanszékvezető egyetemi tanár - Állam- és Jogtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Tattay Levente egytemi tanár - Állam- és Jogtudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Dr. Csemáné Dr. Váradi Erika egytemi docens - Állam- és Jogtudományi Szekció
(Miskolci Egyetem)

Dr. Smuk Péter egyetemi docens - Állam- és Jogtudományi Szekció
(Széchenyi István Egyetem)

Dr. Nyitray László egyetemi tanár, az MTA doktora - Biológia Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegytem)

Dr. Csikós György egyetemi tanársegéd - Biológia Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegytem)

Dr. Weidinger Tamás egyetemi docens, a földrajztudományok kandidátusa - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegytem)

Dr. Néda Zoltán egyetemi tanár - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Babes-Bolyai Tudományegytem)

Dr. Györfi László egyetemi tanár, akadémikus - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Dr. Harangi Szabolcs tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegytem)

Dr. Aubert Antal egyetemi docens - Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Dr. Szelei Ildikó egyetemi docens - Had- és Rendészettudományi Szekció
(Nemzeti Közszolgálati Egyetem)

Dr. Pete László tanszékvezető egyetemi docens - Humán Tudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. É. Kiss Katalin tanszékvezető egytemitanár - Humán Tudományi Szekció
(Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Dr. Nagy Balázs egyetemi docens - Humán Tudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegytem)

Dr. Katona Tünde egyetemi docens - Humán Tudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Dr. Arató Péter professor emeritus - Informatika Tudományi Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Dr. Bertók Botond egyetemi docens - Informatika Tudományi Szekció
(Pannon Egyetem)

Dr. Lente Gábor egyetemi docens - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Pukánszky Béla tanszékvezető egyetemi tanár - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Dr. Boda Dezső egyetemi docens - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Pannon Egyetem)

Dr. Kiss Éva egyetemi tanár - Kémiai és Vegyipari Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Dr. Kosztyán Zsolt Tibor egyetemi docens - Közgazdaságtudományi Szekció
(Pannon Egyetem)

Dr. Bai Attila egyetemi docens - Közgazdaságtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Lukovics Miklós egyetemi docens - Közgazdaságtudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Dr. Káposzta József egyetemi docens, a közgazdaságtudományok kandidátusa - Közgazdaságtudományi Szekció
(Szent István Egyetem)

Dr. Krámer Tamás egyetemi docens - Műszaki Tudományi Szekció
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

Dr. Mertinger Valéria egyetemi docens - Műszaki Tudományi Szekció
(Miskolci Egyetem)

Lamár Krisztián egyetemi adjunktus - Műszaki Tudományi Szekció
(Óbudai Egyetem)

Dr. Erőss István tanszékvezető egyetemi docens - Művészeti és Művészettudományi Szekció
(Eszterházy Károly Főiskola)

Bodnár Gábor tanszékvezető egyetemi docens - Művészeti és Művészettudományi Szekció
(Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Dr. Kaszaki József egyetemi docens - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Szegedi Tudományegyetem)

Dr. Helyes Zsuzsanna egyetemi docens - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Dr. Bíró Tamás egyetemi docens, az MTA doktora - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Buzás Edit egyetemi tanár, az MTA doktora - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Semmelweis Egyetem)

Dr. Mikó Irén tanszékvezető egyetemi tanár, az orvostudományok kandidátusa - Orvos- és Egészségtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Koltai Dénes egyetemi tanár - Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Dr. Révész György egyetemi docens - Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
(Pécsi Tudományegyetem)

Dr. Csoba Judit tanszékvezető egyetemi docens - Társadalomtudományi Szekció
(Debreceni Egyetem)

Dr. Sterbenz Tamás tanszékvezető egyetemi docens - Testnevelés- és Sporttudományi Szekció
(Semmelweis Egyetem)

www.otdt.hu

Hírek

A kert szelleme - Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrászhallgatóinak munkáiból az Esernyős Galériában

Megnyitó: 2022. aug. 4., 18:00
Helyszín: Esernyős Galéria
Megtekinthető: 2022. szept. 6-ig.

 

2022. augusztus 02.

POSZTSZOVJET – Szilágyi Lenke fotói 1990–2002

Megnyitó: 2020. junius 27. 19:30
Helyszín: Centrális Galéria
Megtekinthető: 2022. december 31-ig

2020. június 24.