ÁLLÁSPÁLYÁZAT – MKE, Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszék egyetemi adjunktus feladatkör betöltésére

Magyar Képzőművészeti Egyetem
Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszék
pályázatot hirdet Közalkalmazotti jogviszony (Kjt.) keretében

egyetemi adjunktus
munkakör/feladatkör betöltésére.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem a magyar művészképzés zászlóshajója, a képzőművészet valamennyi területén magas színvonalú oktatást biztosító intézmény. Egyetemünk 1871-es alapítása óta ápolja Magyarország élő művészeti hagyományait és reflektál a kortárs művészeti áramlatokra. Állami fenntartású felsőoktatási intézményként, közalkalmazotti jogviszony keretében keressük egyetemi adjunktus pozícióra új kollégánkat.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):
Elsőrendű feladata a Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszékhez tartozó elméleti és gyakorlati képzésekkel kapcsolatos oktatói feladatok ellátása. A tanszékvezetővel, illetve az oktatókkal egyeztetve részt vesz az egyetemi szakok igényeinek megfelelő elméleti és gyakorlati oktatási programok kialakításában, illetve azok folyamatos aktualizálásában. Részt vesz a Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszék programjának megvalósításában, gondot fordít azok folyamatos aktualizálására, a képzések magas színvonalának megőrzésére, fejlesztésére. A tanszékvezetővel és az oktatókkal egyeztetve dolgozza ki a tanszék tantervi programjába illeszkedő saját oktatói programját, amelyet tartalmi, módszertani szempontból legalább évente felülvizsgál, korszerűsít. Elvégzi a hallgatók tanulmányi munkájának ellenőrzését, értékelését, figyelmet fordít a hallgatók egyéni felkészülésére a vizsgák, bemutatók vonatkozásában.
A Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszékhez tartozó tárgyak tekintetében részt vesz

  • a félévi-, év végi bemutatók szervezésében, lebonyolításában, a hallgatók felkészítésében és a bemutatottak értékelésében egyaránt
  • a tanszék kutatási programjainak megtervezésében és megvalósításában
  • a tanszék pályázatainak, együttműködési programjainak megtervezésében és megvalósításában
  • a tanszék programjaihoz kapcsolódó nyilvános publikációk, események (kiállítások, prezentációk, tudományos konferenciák, szimpozionok, elektronikus és nyomtatott publikációk stb.) tervezésében és megvalósításában
  • a tanszéki munka dokumentációjában
  • a tanszéki diplomabíráló- és záróvizsga-bizottságok munkájában. A tanszékvezetővel és az oktatókkal egyeztetve koordinálja a tanszéki feladatokat és képviseli a tanszéket az egyetem bizottságaiban, részt vesz az intézmény működésével kapcsolatos feladatokban.

Betöltendő állás jogviszonya:
Közalkalmazotti jogviszony (Kjt)

Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája:
Határozatlan, teljesmunkaidős (heti 40 óra) foglalkoztatás

A munkavégzés helye:
Budapest,

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb A pályázatot elektronikus úton allaspalyazat@mke.hu e-mail címen kérjük benyújtani, továbbá a tárgyban feltüntetni a megpályázott megbízás megnevezését és az iktatószámot: egyetemi adjunktus MKE/530/2024

Pályázati feltételek, előnyök:

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet,
  • Cselekvőképesség

Elvárt végzettség/ képesítés:

  • Szakirányú egyetemi végzettség

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • PhD/DLA, doktori fokozat
  • Legalább öt éves szakmailag eredetinek elismert alkotó- és kiállító tevékenység
  • Alkalmasság a hallgatók, a doktori képzésben részt vevők, a tanársegédek tanulmányi és tudományos munkájának vezetésére, szervezésére
  • Legalább 3 éves oktatói tapasztalat
  • Legalább egy középfokú C típusú nyelvvizsga egy világnyelvből, és alkalmas idegen nyelven előadás tartani

Pályázati előnyök:

  • Jelentős hazai és nemzetközi kiállítási tevékenység
  • Szabadkézi rajz területén szerzett tapasztalat
  • Klasszikus ábrázolási technikák beható ismerete, abban való jártasság
  • A Művészeti Anatómia, Rajz-és Geometria Tanszék által oktatott tárgyak beható ismerete, azok tanításában legalább 5 éves felsőoktatásban szerzett tapasztalat

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • Szakmai önéletrajz, benne a tanulmányokkal, az oktatásban eltöltött időszakra vonatkozó információkkal, és a pályázó szakmai eredményeivel;
  • Az oktatói munka ellátásával kapcsolatos tervek és azok megvalósítására vonatkozó szakmai koncepció; - esetleges Publikációs jegyzék;
  • Végzettséget, szakképzettséget, idegen-nyelvtudást tanúsító okiratok másolata;
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a bírálók és az illetékes testületek megtekinthetik; • Nyilatkozat arról, hogy a pályázó személyes adatainak kezeléséhez hozzájárul;
  • 90 napnál nem régebbi, a Kjt. 20. § (1) és (2) bek. szerinti hatósági erkölcsi bizonyítvány arra is kiterjedően, hogy a pályázó büntetlen előéletű, valamint nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt

A pályázat benyújtásának határideje: 2024.04.01.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024.04.05.

A pályázat elbírálásának módja:
A benyújtott pályázatokat a Rektor által felkért bíráló bizottság formai és tartalmi szempontból értékeli. A Rektor a bizottság véleményének mérlegelésével dönt az oktatói megbízásról.

Nem találtunk a keresésnek megfelelő hírt.