Innovációs és Tudásközpont

AktualitásokElőadásokH2020 InfopontMKE-Artotech – műtárgykölcsönzés

Innovációs és Tudásközpont

Folytatódhat az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, mint támogató a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00016 kódszámú Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt második szakaszának megvalósítására a Magyar Képzőművészeti Egyetem által benyújtott többlettámogatási kérelmet 136.553.250,- Forint vissza nem térítendő támogatásban részesítette.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a többlettámogatási kérelemhez azt az észrevételt fűzte, hogy az NKFI Hivatal bíztatja az egyetemet a nemzetközi kapcsolatok bővítésére és Horizont Europe programban való aktívabb részvételre.

A projekt 2023. szeptember 30-ig támogat hallgatói innovációs versenyek szervezését; tréningek és kreditpontos képzések tartását; K+F szolgáltatások nyújtását vállalkozások részére; olyan tevékenységeket, amelyek eredménye piacra vitt kutatási eredmények, értékesített vagy más módon hasznosított szellemi alkotások és Proof of Concept Alap létrehozását, ezen keresztül támogatások nyújtását.


Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiírásában az Egyetemi innovációs ökoszisztéma pályázat felhívás célja: „az eredményorientált egyetemi innovációs ökoszisztéma kiépítésének, illetve hatékony működtetésének támogatása. A felsőoktatási intézményekben létrejövő kutatás-fejlesztési eredmények üzleti hasznosítása az oktatók, kutatók és hallgatók körében kifejlődő vállalkozói szemlélettel, a technológia-transzfer és az innováció intézményi szintű menedzsmentjével”.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00016 azonosítószámú nyertes pályázat megvalósítása során létrehozza a MKE Innovációs és Tudásközpontot, abból a célból, hogy az Egyetem diákjai és oktatói szorosabb kapcsolatot létesíthessenek az üzleti és befektetői szférával.
A projekt egyedisége, hogy bár a képzőművészet nem elsősorban üzleti tevékenység, a két szféra összekapcsolásában rejlő lehetőségek kibontakoztatására vállalkozik, melynek köszönhetően értéktranszformáció fog megvalósulni.
A projekt során a tudástranszfer hatékony működésének adminisztratív feltételei kerülnek kialakításra (központ és H2020 Információs Pont létrehozása, szabályzatok módosítása, adatbázis létesítése), ezzel párhuzamosan alakítjuk ki a stratégiát; elősegítjük a támogató környezet működését (képzések, tréningek hallgatóknak, oktatóknak és külső megrendelőknek); mindezektől a partnerkapcsolatok bővülése, nemzetköziesedés és bevételek fokozódása várható.

Projektmegvalósítás időszaka: 2020. január 1. – 2021. június 30.
Támogatás összege: 40 438 230,- Forint