Nyílt Nap 2022 – Vár a Képző!

Nyílt Nap 2022 – Vár a Képző!

Nyílt Nap 2022 – Vár a Képző!

Jelenléti Nyílt Napot tart a Magyar Képzőművészeti Egyetem 2022. december 6-án. Szeretettel várunk minden felvételizni készülő diákot, akik az Egyetem szakjai iránt érdeklődnek!

Helyszín:
Magyar Képzőművészeti Egyetem
1062 Budapest, Andrássy út 69-71.
Bejárat a 69. számnál a főbejáraton!

Időpont:
2022. december 6. 10:00–14:00

Milyen programok várnak a Nyílt Napon?

Érdemes délelőtt 10 órára érkezni, mert részletes felvételi tájékoztatóval indítjuk az eseményt. Ezt követik majd a különböző szakok bemutatkozó előadásai. Az azonos szakok iránt érdeklődő diákok a szakbemutatók után együtt látogatnak el a műhelyekbe.

A fiatalok bepillantást nyerhetnek a termekben folyó munkákba, megismerhetik leendő oktatójukat, sőt meghívtunk egy-egy alumnit is a Nyílt Napra. Az egykori hallgatók az egyetemi évekről és pályakezdési tapasztalatairól is mesélnek majd az érdeklődőknek.

A programot a rektori köszöntővel nyitjuk, ezt követi a felvételi tájékoztató, majd a Hallgatói Önkormányzat és a Képző Online Folyóirat bemutatkozása. Ezeket az előadásokat mindkét helyszínen egy időben láthatják az érdeklődők: A Nagy előadóban élőben, a Vetítő teremben pedig kivetítve.

A közös tájékoztatók után elválik a program a két helyszínen: ezután kerül sor a különböző szakok bemutatkozó előadásaira.

PROGRAM

I. helyszín: MKE Nagy előadó (1062 Bp., Andrássy út 69-71.)

10:00 Rektori köszöntő (Prof. Dr. Erős István DLA rektor)

10:10 Tájékoztató a felvételi eljárásról (Végh Norbert Tanulmányi osztályvezető)

10:25 Bemutatkozik a Hallgatói Önkormányzat (Dicső Eszter HÖK elnök, Druzsin Nikoletta HÖK alelnök)

10:35 Bemutatkozik a Képző Online Folyóirat (Visnyai Zoltán szerkesztő, tervezőgrafika szak)

***

10:50 Szobrászművész (osztatlan) (Menasági Péter DLA, oktató)

11:20 Látványtervezés (BA) és látványtervező-művész (MA) (Dr. habil. Zeke Edit DLA tanszékvezető, Dr. habil. É. Kiss Piroska DLA oktató)

11:50 Festőművész (osztatlan) (Tayler Patrick Nicholas oktató)

12:20 Grafikusművész, képgrafika specializáció (osztatlan) (Dobó Bianka oktató)

12:50 Grafikusművész, tervezőgrafika specializáció (osztatlan) (Kovács Olivér Artúr oktató)

13:20 Vizuális művészet (BA) (Prof. Dr. Erős István DLA rektor)

Képzőművész (MA) (Prof. Dr. Erős István DLA rektor)

II. helyszín: MKE Vetítő terem (1062 Bp., Andrássy út 69-71.)

10:00 Rektori köszöntő (Prof. Dr. Erős István DLA rektor)

10:10 Tájékoztató a felvételi eljárásról (Végh Norbert Tanulmányi osztályvezető)

10:25 Bemutatkozik a Hallgatói Önkormányzat (Dicső Eszter HÖK elnök, Druzsin Nikoletta HÖK alelnök)

10:35 Bemutatkozik a Képző Online Folyóirat (Visnyai Zoltán szerkesztő, tervezőgrafika szak)

***

10:50 Intermédia-művész (osztatlan) (Dr. habil. Sugár János DLA tanszékvezető)

11:20 Restaurátorművész, képzőművészeti specializáció (osztatlan) (Heitler András DLA tanszékvezető)

11:50 Restaurátorművész, iparművészeti specializáció (osztatlan) (Zsámbéki Anna fa-bútor specializáció vezető, MNM ORRK főosztályvezető, Hajtó Kornélia Judit szilikát restaurátor)

12:20 Képzőművészet-elmélet (BA) (Dr. Szoboszlai János PhD tanszékvezető)

Kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek (MA) (Dr. Szoboszlai János PhD tanszékvezető)

13:10 Képzőművész-tanár (MA) (Dr. Simon Tünde PhD egyetemi docens)

A szakbemutatók után a nálunk diplomázott, egykori hallgatók (alumni) tartanak előadást az egyetemi éveikről, pályakezdési tapasztalataikról. Izgalmas műhelylátogatásra is lehetőség nyílik, ahol élőben láthatják az érdeklődő diákok, hogyan is folyik a gyakorlati oktatás az Egyetemen.

PROGRAMOK SZAKONKÉNT

Szobrászművész (osztatlan)

10:50 Szakbemutató (Menasági Péter DLA, oktató). Helyszín: Nagy előadó

11:20 Egykori diákunk tájékoztatója (Körei Sándor). Helyszín: Dávid tér

11:50 Indulás a Dávid térről a műhelylátogatásra az Epreskertbe

12:05 Műhelylátogatás, Epreskert

Látványtervezés (BA) és látványtervező-művész (MA)

11:20 Szakbemutató (Dr. habil. Zeke Edit DLA tanszékvezető, Dr. habil. É. Kiss Piroska DLA oktató). Helyszín: Nagy előadó

11:50 Egykori diákunk tájékoztatója (Auer Alexandra). Helyszín: Dávid tér

12:20 Indulás a Dávid térről a műhelylátogatásra az Epreskertbe.

12:35 Műhelylátogatás, Epreskert, IV. épület

Festőművész (osztatlan)

11:50 Szakbemutató (Tayler Patrick Nicholas oktató). Helyszín: Nagy előadó

12:20 Egykori diákunk tájékoztatója (Dóra Ádám). Helyszín: Dávid tér

12:50 Indulás a Dávid térről a műhelylátogatásra az Epreskertbe

13:05 Műhelylátogatás, Epreskert, I. és II. épület

Grafikusművész (osztatlan)

Képgrafika specializáció:

12:20 Szakbemutató (Dobó Bianka oktató). Helyszín: Nagy előadó

12:50 Egykori diákunk tájékoztatója (Szilák Andrea). Helyszín: Dávid tér

13:25 Műhelylátogatás, főépület I. emelet

Tervezőgrafika specializáció:

12:50 Szakbemutató (Kovács Olivér Artúr oktató). Helyszín: Nagy előadó

14:05 Műhelylátogatás, főépület, I. emelet

Vizuális művészet (BA), Képzőművész (MA)

13:20 Szakbemutató (Prof. Dr. Erős István DLA rektor, tanszékvezető). Helyszín: Nagy előadó

14:00 Műhelylátogatás

Intermédia-művész (osztatlan)

10:50 Szakbemutató (Dr. habil. Sugár János DLA tanszékvezető). Helyszín: Vetítő terem

Restaurátorművész (osztatlan)

Képzőművészeti specializáció:

11:20 Szakbemutató (Heitler András DLA tanszékvezető). Helyszín: Vetítő terem

11:50 Egykori diákjaink tájékoztatója (Kormos Brigitta, Tóth Hajnalka, Földvári Eszter). Helyszín: Aula

12:20 Indulás az Aulából a műhelylátogatásra az Epreskertbe, illetve a főépületi műhelyekbe

12:25 Műhelylátogatás, főépület, II. emelet

12:35 Műhelylátogatás, Epreskert

Iparművészeti specializáció:

11:50 Szakbemutató (Zsámbéki Anna fa-bútor specializáció vezető, MNM ORRK főosztályvezető, Hajtó Kornélia Judit szilikát restaurátor). Helyszín: Vetítő terem

15:00 Műhelylátogatás, 1087 Budapest, Könyves K. krt. 40.

Képzőművészet-elmélet (BA), Kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek (MA)

12:20 Szakbemutató (Dr. Szoboszlai János PhD tanszékvezető). Helyszín: Vetítő

13:10 Egykori diákunk tájékoztatója (Horváth Mátyás). Helyszín: Aula

13:45 Műhelylátogatás, főépület, II. emelet

Képzőművész-tanár (MA)

13:10 Szakbemutató (Dr. Simon Tünde PhD egyetemi docens). Helyszín: Vetítő

KIEGÉSZÍTŐ PROGRAMOK

Anatómiai gyűjtemény (főépület, II. emelet)

Az anatómia-térábrázolás tantárgy az Egyetem első- és másodéves hallgatói számára kötelező. Az első évben csontrendszerrel, a második évben az izomrendszer működésével, összefüggéseivel ismerkednek meg a hallgatók. A nyílt napra érkező diákoknak most lehetősége nyílik betekinteni a Művészeti Anatómia, Rajzi és Geometriai Tanszék anatómiai gyűjteményébe.

Könyvtár (főépület, I. emelet)

A Magyar Képzőművészeti Egyetem Könyvtár, Levéltár és Művészeti Gyűjtemény is kinyitja kapuit az esemény időszakában. Az Egyetem könyvtára Magyarország egyik legértékesebb képzőművészeti könyvgyűjteménye. A szaklevéltárban elsősorban az intézmény történetére vonatkozó iratok találhatóak meg. A Művészeti Gyűjtemény mintegy 10.000 egyedi és sokszorosított grafikát, ill. körülbelül 12.000 fotográfiát tartalmaz.

Kiállításaink

Maradjon köztünk! (főépület, Barcsay-terem)

Maradjon köztünk! – Szemelvények Révész László László művészetpedagógiai tevékenységéből címmel látható kiállítás az Egyetem Barcsay-termében.

Amit először mondtál, az volt az igaz! (főépület, Aula)

Amit először mondtál, az volt az igaz! – Lélek és művészet szimbiózisa. Kiállítók: Lakó Dorka, Onozó Csenge, Szalontai Csenge.

Kérdezz, felelünk!

A csoportokat diákjaink, demonstrátoraink és a Hallgatói Önkormányzat tagjai kísérik majd a különböző helyszínekre, akik szintén szívesen mesélnek majd az egyetemi életről. A felvételizők megismerhetik a színes egyetemi diákéletet, színvonalas programjainkat, közösségi tereinket is. Nap végére ráérzel, milyen nagyszerű dolog HÖK-ösnek lenni!

Bemutatkozik a Képző Online Folyóirat is, amelyet hallgatóink önállóan szerkesztenek. Tájékozódhatsz a nemzetközi lehetőségekről is, és körülnézhetsz az MKE Könyvtár, Levéltár és Művészeti Gyűjteményben, amely Magyarország egyik legértékesebb képzőművészeti könyvgyűjteménye.

Regisztrálj, hogy igazolhassuk a jelenléted!

A Nyílt Napon történő részvétel regisztrációhoz kötött. A Képzőn tett látogatásról a regisztráció alapján állítjuk ki az igazolást a középiskolák felé. Az igazolások átvételéről a helyszínen kapsz tájékoztatást.

Regisztrálni december 4-ig az alábbi linken lehet:
https://forms.gle/ppT6zNL4iVro4yDU9

Minden érdeklődőt tanárt, diákot, szülőt szeretettel várunk programunkon!

Magyar Képzőművészeti Egyetem
Szervezők

Best of Diploma 2026

Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem legjobb diplomaműveiből
Megtekinthető: 2026.07.10 – 08.09.
Helyszín: HAB – Hungarian Art & Business

Best of Diploma 2026

Tárlatvezetés a Halhatatlanság forrása című kiállításon

Időpont: 2026.08.29., 16:00
Helyszín: MKE | Barcsay terem, Aula
A kiállítás megtekinthető: 2026.07.23 – 09.19.

Tárlatvezetés a Halhatatlanság forrása című kiállításon

Újabb rektori megbízást kapott prof. dr. Erős István

A fenntartó döntése alapján prof. dr. Erős István rektor úr 2026. augusztus 1-jétől 2029. július 31-ig további megbízást kapott...

Újabb rektori megbízást kapott prof. dr. Erős István

Rudolf Arnheim-díjat kapott Salamon Gáspár  

Salamon Gáspár “Stilarchitektur? Transfer kunsthistorischen Wissens in der ungarischen Architekturlehre (1864–1914)” című doktori disszertációjáért elnyerte a Rudolf Arnheim-díjat.  

Rudolf Arnheim-díjat kapott Salamon Gáspár  

Ráadás tárlatvezetés a Best of Diploma 2026 kiállításon

Időpont: 2026.08.04., 17:30 - 18:30
Helyszín: HAB

Ráadás tárlatvezetés a Best of Diploma 2026 kiállításon

Keressük jubileumi diplomás alumnijainkat!

A Magyar Képzőművészeti Egyetem szeretettel várja azokat az egykori hallgatóit, akik 25, 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték meg diplomájukat

Keressük jubileumi diplomás alumnijainkat!

Árkádia REMAKE címmel nyílik Kelemen Dénes egykori hallgatónk önálló kiállítása 

Megnyitó: 2026.07.31., 18:00 óra 
Megtekinthető: 2026..07.31– 10.11.
Helyszín: Pataky László Városi Képtár

Árkádia REMAKE címmel nyílik Kelemen Dénes egykori hallgatónk önálló kiállítása 

Angol nyelvű tárlatvezetés A halhatatlanság forrása című kiállításon

Időpont: 2026. 08.01., 16:00
Helyszín: MKE | Barcsay terem, Aula

Angol nyelvű tárlatvezetés A halhatatlanság forrása című kiállításon

Megvannak a 2026-os felvételi ponthatárok

Nyilvánosságra hozták a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat...

Megvannak a 2026-os felvételi ponthatárok

előKÉPZŐ

a Magyar Képzőművészeti Egyetem felvételi előkészítő kurzusai a 2026/27-es tanévben
MKE Core20 program – 20 alkalmas műtermi rajz és szakmai felkészítő kurzusok

előKÉPZŐ

Krizsán-díj

Új művészeti elismeréssel gazdagodott a Magyar Képzőművészeti Egyetem díjainak sora...

Krizsán-díj

2026 Tanévzáró - Díjátadó Ünnepség 

Moziba illő záróakkord: 2026. július 10-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban ünnepeltük idei tanévzáró és diplomaosztó ünnepségünket,...

2026 Tanévzáró - Díjátadó Ünnepség 

Kreativitás és matematika: a művészeti nevelés szerepe

Pályázati azonosító: SZKF2025-14/2025

Kreativitás és matematika: a művészeti nevelés szerepe

A halhatatlanság forrása

Strobl Alajos (1856-1926)
Megnyitó: 2026.07.22., 18:00
Helyszín: MKE | Barcsay terem, Aula
Megtekinthető: 2026.07.22 – 09.19.

A halhatatlanság forrása

A polisz ügyei

Az Intermédia Tanszék hallgatóinak kiállításai a Kult7 Galériáiban
Megnyitó: 2026.07.08., 18:00
Helyszín: KULT7 Galéria
Megtekinthető: 2026.07.09.- 2026.08.05.

A polisz ügyei

Angyal szállt el…címmel nyílik Szabó Klára Petra csoportos kiállítása

Megnyitó: 2026.06.20., 18:00
Helyszín: Ámos Imre – Anna Margit Emlékmúzeum
Megtekinthető: 2026.06.20– 2027.01.03.

Angyal szállt el…címmel nyílik Szabó Klára Petra csoportos kiállítása

Privát nyomozás

Megnyitó: 2026.06.17., 19:00
Helyszín: Patika Galéria
Látogatható: 2026.06.18. – 07.31.

Privát nyomozás

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – Borsos Miklós születésének 120. évfordulója alkalmából

A pályaművek beadási határideje: 2026. augusztus 14.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – Borsos Miklós születésének 120. évfordulója alkalmából

Ezüstgerely 2026

Regisztráció indulása: 2026.06.01.

Ezüstgerely 2026

Fulbright Ösztöndíjak a 2027-2028-as tanévre

A Fulbright Bizottság az idén az alábbi kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2027-2028-as tanévre az Egyesült Államokba.

Fulbright Ösztöndíjak a 2027-2028-as tanévre

Rendhagyó szabadtéri tárlattal indul a Strobl 170 Jubileumi Évad

A Képző epreskerti kerítéskiállítása
Időpont: 2025.02.17-től az év végéig 0-24 órában látogatható
Helyszín: Magyar Képzőművészeti Egyetem, Epreskert, kerítés

Rendhagyó szabadtéri tárlattal indul a Strobl 170 Jubileumi Évad

Meghirdették a 14. Minoi Nemzetközi Kerámia Versenyt (Japán)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Pályázati határidő:2026.02.02 – 2027.01.29.

Meghirdették a 14. Minoi Nemzetközi Kerámia Versenyt (Japán)

előKÉPZŐ

MKE Core10 Kurzusok – Magyar Képzőművészeti Egyetem előkészítő kurzusai 2025/2026

előKÉPZŐ

Én és az akt modell

Drozdik Orshi Orsolya, a Képző alumnija, Munkácsy- és Prima Primissima díjas képzőművész kiállítása
Megnyitó: 2026.01.24. 17:00
Helyszín: Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Patkó Imre Gyűjtemény, Vastuskós ház
Megtekinthető: 2026.08.30-ig

Én és az akt modell

Meghívó Tóth Tamás doktori védésére

Időpont: 2026.01.22., 14.00
Helyszín: Lengyel Intézet

Meghívó Tóth Tamás doktori védésére

Megalakult a megújult Etikai Bizottság a Magyar Képzőművészeti Egyetemen

Ülésezett az egyetem szenátusa december 10-én, melyen több, az intézmény jövőjét befolyásoló döntés született.

Megalakult a megújult Etikai Bizottság a Magyar Képzőművészeti Egyetemen

Megállapodott az egyetem vezetése és a HÖK

Az egyetem vezetői és a Hallgatói Önkormányzat képviselői az elmúlt napok intenzív és konstruktív tárgyalásai után az alább közöltekben állapodtak meg...

Megállapodott az egyetem vezetése és a HÖK

MKE sajtóközlemény 2025 november 25.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem az egyetem kollégiumában 2022-ben történt sajnálatos eseményekről...

MKE sajtóközlemény 2025 november 25.

MKE sajtóközlemény 2025 november 24.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem kollégiumában 2022-ben történtekkel kapcsolatban...

MKE sajtóközlemény 2025 november 24.

Az Erasmus+ programban részt vevő fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók, illetve munkatársak kiegészítő pénzügyi támogatására

2025/2026-ös és 2026/2027-es tanév
(KA171-es projektek esetében 2027/2028-as tanévig).

Az Erasmus+ programban részt vevő fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók, illetve munkatársak kiegészítő pénzügyi támogatására